День української писемності та мови

9 лист. 2018
День української писемності та мови

День української писемності та мови – свято, яке відзначається ще з 1997 року в нашій країні. Всі ми розуміємо чому саме приурочено таке торжество. Але не всі знають, що саме з преподобного Нестора Літописця і починається письмова українська мова. Тому у цей день часто згадують про нього. І в честь такого свята, як День української писемності та мови, ми вирішили розповісти вам більше про нього.

Завдання міського конкурсу знавців української мови «Філолог-ерудит»:

Титульна сторінка
Версія титульної сторінки (за умови друку завдань 1 сторінка на 1 аркуш)
Версія титульної сторінки (за умови друку завдань 2 сторінки на 1 аркуш)

Прикріплений файл Розмір
Завдання для учнів 5 класу.doc 182.5 кб
Завдання для учнів 6 класу.doc 362 кб
Завдання для учнів 7 класу.doc 213.5 кб
Титульна сторінка.1 стор. на 1.doc 173 кб
Титульна сторінка. 2 стор. на 1.doc 144.5 к

День української писемності та мови 2017: історія свята

Це свято, як ми вже говорили, було засноване в 1997 році. Сталося це завдяки ініціативі президента України Леоніда Кучми. Він підписав указ на честь українського літописця преподобного Нестора — послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія. Саме цим документом і був заснований День української писемності та мови.

Варто відзначити, що саме автора "Повісті минулих літ" Нестора Літописця вважають "батьком української словесності". Але і зараз продовжуються дослідження історії української писемності. Є варіант, що раніше на території нашої країни було кілька варіантів правопису.

Потрібно сказати, що День української писемності і мови не тільки офіційне державне свято, але і церковне. Перший у сучасній українській мові твір, який відповідає візантійським першоджерелам, православні назвали акафістом Богородиці Холмської.

День української писемності та мови 2017: традиції свята

Традиційно в цей день проходить досить багато заходів. Щорічно, в День української писемності та мови можна побачити урочисте покладання квітів до пам'ятника Нестора Літописця. Так само проходить нагородження кращих українських літераторів і популяризаторів українського слова, а також видавництв, які випускають літературу українською мовою.