Екскурсія до м. Опішня

28 бер. 2019
Екскурсія до м. Опішня

27 березня учні 7-А, 7-Б, 7-В класів познайомились з народними традиціями Полтавщини та відчули на собі особливості життя наших предків.

Унікальні експонати весільних обрядів, вишиті рушники, весільне вбрання та скриня нареченої ‒ усе це можна було не лише побачити, але й приміряти чи взяти до рук в єдиному в країні Музеї українського весілля, що знаходиться в селі Великі Будища, Диканського району, Полтавської області. У ході екскурсії діти перетворилися на наречених, весільних гостей та інших дійових осіб. Особливість музею в тому, що тут можна перенестися в минуле у прямому сенсі цього слова. У світлиці все, аж до останньої дрібниці – відтворена обстановка побуту столітньої давнини. Дітей також почастували весільними шишками.

Діти відвідали Миколаївську церкву у Диканці. У підвалі влаштовано родинну усипальницю-склеп Кочубеїв. У вівтарній частині храму знаходиться давній пеньок, на якому сталося чудотворне явлення Миколаївської ікони.

У Опішнянському музеї гончарства більшість експозицій, а це понад 35000 керамічних витворів мистецтва, розміщено на відкритому просторі. Тут зібрана найзначніша в Україні колекція творів народних майстрів-гончарів та художників. У ході екскурсії по залах музею, діти побачити безліч тарілок, дзвіночків, та взяли участь у майстер-класах з гончарної майстерності, де власноруч створили собі маленький горщик!