Естафета пам’яті присвячена 75-ти річчю визволення України від нацизму та 75-ти річчю Великої Перемоги

27 січ. 2020
27.01.2020 з нагоди урочстої передачі естафети пам’яті присвяченій 75-ти річчю визволення України від нацизму та 75-ти річчю Великої Перемоги від ХГ №12 до ХЗОШ № 53 проведено літературно-музичну композицію "Ми будум вічно пам’ятати..."

Минають роки, відлітають у вічність. Все далі відходять грізні й важки роки Другої Світової війни, але не згасає пам'ять про тих, хто захищав свою землю. Із покоління в покоління, від серця до серця ми передаємо естафету пам’яті про ті буремні роки, які вирішували долю планети.

З нагоди прийняття школою естафети пам’яті, присвяченої 75-річчю визволення України від нацизму та 75-річчю Великої Перемоги, до нас завітали почесні гості: Депутат Харківської міської ради Зінченко Володимир Анатолійович, Начальник Управління освіти адміністрації Основ’янського району Нижник Олександр Степанович, Голова Комітету ветеранів війни і військової служби міської ради ветеранів Гвоздинський Петро Петрович, Голова Ради ветеранів Основ’янського району Шашкін Володимир Іванович, Голова Ради ветеранів 841-го мікрорайону Основ’янського району Юр’єва Людмила Василівна, Ветеран Другої світової війни блокадниця Карловська Ірина Анатоліївна, Ветеран Збройних Сил України Камєнєв Віктор Семенович.

Роки... Скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам’яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої Вітчизни. Все далі відходять грізні роки Другої Світової війни.

Війна… Страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині України. Але не згасає пам'ять про тих, хто приніс на вівтар Великої Перемоги своє життя, хто поліг у боях заради щастя інших.

Золотими літерами вписані їх прізвища та імена в книзі „Пам’яті”.

Пам'ять… Це не просто частина історії. Пам'ять – це наша совість, біль, наша гордість.

Я хочу миру на усій землі!

Я хочу чути сміх дитячий всюди!

Мій любий, Боже, крик душі почуй,

Хай мир в усьому світі буде!!!.

Сплелося все : тривога, біль і страх,

В серцях людей в цей час такий тривожний,

А хочеться так світла і тепла -

Допоможи нам в цьому, любий Боже!

Хай буде мир завжди на цій Землі!

Хай радість буде у серцях і душах!

Ні!!! – скажемо війні. Хай буде мир!!!

Любові  між людьми ніщо хай не задушить!!!

Із заключним словом виступила директор ХЗОШ №53Білаш Яна Вікторівна, яка висловила глибоку подяку всім учасникам заходу:

« Шановні гості! Дорогі ветерани, діти!

Важко дібрати слова, що змогли б виразити на вдячність, повагу і любов, яки ми відчуваємо до героїчного покоління переможців. На жаль, час безжальний. Все менше лишається серед нас тих, кого ми з гордістю називаємо «Ветеран Другої світової». Нашому поколінню пощастило, що багатьох із них ми знали і знаємо особисто, захоплюємося їхнім оптимізмом, життєлюбством і великою скромністю.

Нашій школі вже 33 роки, і протягом цього часу з нами наші друзі, наставники молоді, ветерани війни і праці, які й сьогодні тут із нами. Ми вдячні вам за ваш величезний вклад у справу виховання молоді, саме ви – приклад високих моральних якостей, ви вчите дітей протистояти антисемітизму, ксенофобії, расизму, прищеплюєте любов до Вітчизни. Кажуть, коли про війну забувають, війна повертається. Приймаючи з ваших рук естафету пам’яті, обіцяємо зробити все для того, щоб подвиг нашого народу не було забуто».