Корисні посилання

ХДНБ ім. В.Г. Короленка - друга за обсягом своїх фондів (понад 7 млн. одиниць зберігання) і одна з найстаріших бібліотек України. Щорічно до Бібліотеки надходить до 40 тис. документів (книг, журналів, газет, баз даних та електронних документів на CD-ROM та ін.). Розгалужена система довідково - бібліографічного апарату ХДНБ містить понад 60 каталогів і картотек у т.ч. електронний, довідково-бібліографічний фонд, автоматизовані бази даних, друковані зведені каталоги та фонд виконаних довідок.

У форматі порталу висвітлені актуальні теми виховання дітей у сім'ї та в освітніх виховних закладах, поради для батьків, жінок та дітей На порталі створено спеціальну інформаційну довідку, в якій можна дізнатися про всі дошкільні загальноосвітні заклади України.

Центральну наукову бібліотеку засновано в 1804 р. з ініціативи видатного просвітителя, громадського діяча і вченого В.Н. Каразіна. Загальний фонд бібліотеки налічує понад 3 350 000 примірників. Серед них: понад 1 700 000 примірників наукової літератури, 1 100 000 примірників навчальної літератури. Унікальний фонд рідкісних видань і рукописів налічує блізько 60 000 примірників, у т.ч. колекції інкунабул (видання до 1500 р.), палеотипів (1501-1550 рр.), значні колекції українських та іноземних стародруків (XVI-XVIII століть), прижиттєві видання видатних діячів науки та класиків літератури. Колекція рукописів нараховує до 1000 примірників. Серед рукописів – Універсал українського гетьмана І. Мазепи (1704 р.), Літопис Грабянки (поч. XIX ст., матеріали з історії України XVII-XVIII ст.); листи І. Франка до письменниці Н. Кобринської (1884-1886 рр.), колекції грецьких, польських рукописів та інші. Фонд іноземних видань налічує понад 700 000 примірників основними європейськими мовами. У бібліотеці зберігаються також видання друкарні Харківського університету, яка була заснована в 1804 році при університеті. Серед них і перші в Україні журнали та газети, що вийшли з друкарні університету: “Харьковские известия” (1817-1823), “Харьковский Демокрит” (1816), “Украинский вестник” (1816-1820), “Украинский журнал” (1823-1825). Для читачів працюють 5 абонементів, 12 читальних залів, служба міжбібліотечного абонементу, 2 спеціалізованих зали каталогів, Центр Інтернет-технологій, зал літератури з історії університету, зал краєзнавчої літератури Греції та Кіпру, створений за сприяння фонду А. Левентіса (Кіпр), інформаційний Центр “Вікно в Америку”. Зберігаючи славетні університетські традиції, ЦНБ, водночас, упроваджує нові бібліотечно-інформаційні технології. З 1991 р. ведеться електронний каталог, упроваджена система автоматизованого обслуговування користувачів на абонементі наукової та художньої літератури та в читальних залах. На сервері ЦНБ зберігаються повнотекстові версії навчальних і навчально-методичних матеріалів, у т.ч. підготовлених викладачами університету, оцифровуються унікальні видання. Бібліотека надає можливість високошвидкісного доступу до мережі Інтернет, електронної пошти, користування локальною комп’ютерною мережею LIBER-MEDIA.

Крокуємо історією унікальних бібліотек

-           https://www.youtube.com/watch?v=hxEzz8jVDTg

СПЕЦІАЛІЗОВАНІ  ІНТЕРНЕТ-САЙТИ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ

-         веб-сайт для дітей „Весела абетка”