Історія школи

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №53 Харківської міської ради Харківської області була заснована у 1985 році.

У 2023 році перейменовано у  комунальний заклад "Харківський ліцей № 53 Харківської міської ради".

Ліцей працює в одну зміну. Навчання ведеться українською мовою.

про комунальний заклад "Харківський ліцей № 53 Харківської міської ради"

Найменування

Дата заснування

1985 рік, у 2023 Харківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №53 Харківської міської ради Харківської області перепрофільовано у комунальний заклад "Харківський ліцей № 53 Харківської міської ради"

м. Харків, 61124, вул. Грозненська, 48.

Тел725-13-36, 725-13-37, 725-13-38, 725-13-39

Білаш Яна Вікторівна

Тип закладу

ліцей з початковою школою та гімназією

Педагогічний склад

Загальна кількість педагогів – 82

Мережа учнів

Загальна кількість класів та учнів у них – 48, 1321

Кількість 1-х класів та учнів у них – 4, 111

Кількість 9-х класів та учнів у них – 6, 163

Кількість 11-х класів та учнів у них – 3, 87

Співпраця з ЗВО

Назви ЗВО:

1. Харківська національна академія міського господарства. Учні школи  відвідують Школу юного менеджера при ХНАМГ.

2. НТУ «Харківський політехнічний інститут». Згідно з планом спільної роботи з військовим факультетом НТУ «ХПІ» здійснюється військово-патріотичне виховання молоді; проводяться практичні заняття з предмета «Захист Вітчизни»

3. Українська інженерно-педагогічна академія.

Додаткова інформація

У школі почали свій професійний шлях відомі керівники освіти. Серед них: декан історичного факультету ХНДУ імені В.М. Каразіна, доктор історичних наук професор Посохов С.І., начальник Управління освіти адміністрації Основ'янського району Харківської міської ради Нижник О.С., керівники та заступники керівників шкіл № 53, 48.

У 2009 році відзначена міським головою як краща школа.

У 2013 році школа атестована з відзнакою Харківською регіональною радою з ліцензування та атестації навчальних закладів.

Переможцями міського етапу конкурсу "Учитель року" стали:

Кошева Н.І., учитель початкових класів, 2008, абсолютний переможець, Міщенко Н.В., учитель музичного мистецтва, 2013 - абсолютний переможець, 2022 - ІІІ місце;

Швидка Т.М., учитель фізики, 2018, переможець у номінації "Фізика".

Швидка Т.М. - переможець обласного етапу конкурсу та учасник Всеукраїнського етапу у м. Івано-Франківськ (2018).