День Перемоги

9 травня 1945 року назавжди ввійшло в історію як День Перемоги у найбільшій і найкривавішій війні на нашій планеті. О 6 годині ранку про перемогу над гітлерівською Німеччиною сповістив по радіо диктор Юрій Левітан. Тому 9 травня вважається Днем Перемоги, хоча воєнні дії тривали ще не один місяць. Статус державного свята День Перемоги одержав тільки в 1965 р. До цього 9 травня було звичайним робочим днем, який офіційно не відзначали.

Полум’я Другої світової війни палахкотіло шість років. Битви йшли на території країн Європи, Азії та Африки, на неосяжних морських і океанських просторах. Армії сторін, що воювали, нараховували понад 110 млн. осіб. Війна забрала понад 50 млн. життів. Понад 40 місяців – з червня 1941 по жовтень 1944 року – палало на українській землі полум’я війни. Лилася кров, нищилися матеріальні й культурні цінності, духовні надбання народу. У бій йшли мобілізовані й добровольці, чоловіки й жінки різних національностей.

У ході війни український народ дав збройним силам антигітлерівської коаліції понад 6 млн. воїнів.

Територія України стала ареною найзапеклішого збройного протиборства двох могутніх держав. Буквально кожен клотик її землі переораний бомбами, снарядами, перекопаний солдатськими лопатами, рясно политий кров’ю. Тут відбувалися найжорстокіші битви війни і загинуло чи не найбільше бійців та командирів Червоної армії.

На долю України та її народу випали нечувані страждання і жертви. Окупанти винищили 3,9 млн. мирних жителів і до 1,4 млн. військовополонених, а 2,4 млн. молодих найбільш працездатних українців вивезли на примусові роботи до Німеччини. Багато з них там і загинули. На руїни перетворилися 714 міст і селищ міського типу, понад 28 тис. сіл. Зруйновано понад 16 тис. промислових підприємств, близько 30 тис. колгоспів, радгоспів та МТС. Загальна сума збитків, заподіяних населенню й народному господарству республіки сягала майже 1,2 трлн. карбованців.

Пам’ять про ці жертви, про ратний і трудовий подвиг народу зобов’язує нас перейнятися усвідомленням того, що, якби не було спільної Перемоги над фашизмом, покоління, що прийшли в життя після війни, взагалі й не народилися, і не було б не лише України як суверенної держави, а й української нації, оскільки за планом «Барбаросса» 80 % населення західних областей України підлягали знищенню, а решта 20 % мали стати виконувати рабську працю.

Ми завжди будемо пам’ятати ціну, яку заплатили наші батьки і діди за сьогоднішній мир в Україні, за надану можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей. Будемо ж гідні ратного і трудового подвигу наших батьків. Зробимо все від нас залежне, щоб розквітав, ставав красивішим і заможнішим рідний край. Нехай земля радує щедрим колосом, а чисте, мирне небо – сонячними погожими днинами, рясним, своєчасним дощем.

9 Травня-День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Привітання учасників Другої світової війни

Привітання учасника Другої світової війни Зенькова В.А.

Привітання учасника Другої світової війни Бурих В.С.

Панахида у парку залізничників станції Основа

07 травня 2019 року відбулася панахида у парку залізничників станції Основа. Пам'ять загиблих присутні вшанували хвилиною мовчання, після чого поклали квіти до Вічного вогню та пам'ятника загиблим воїнам. В урочистостях взяли участь голова Адміністрації Основ'янського району Ганна Олександрівна Головчанська, Народний депутат України Анатолій Петрович Денисенко, депутати обласної та міської рад, ветерани Другої світової війни, школярі, жителі, представники підприємств, організацій та установ району.

З нагоди вшанування Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом в ll Світовій війні учні 6-х класів виготовили червоні маки- символ Дня перемоги.

Учні школи поклали квіти біля меморіальних дощок за адресами пр. Гагаріна 180 к. 3 і пр.Гагаріна 176 к. 6

Екскурсія до меморіального комплексу «Висота маршала Конєва»

Висловлюємо подяку депутату Харківської міської ради Зінченко В.А. за екскурсію до меморіального комплексу «Висота маршала Конєва» для 8-А та 8-Б класів

2018 рік

Зустріч та урочисте вшанування ветеранів збройних сил України учасників другої світової війни: Бурних Володимира Семеновича, Зенкова Володимира Олександровича, Карловської Ірини Анатоліївни, Юр'євої Людмили Василівни (голова ради ветеранів Основ'янського району).

Екскурсія до меморіалу Слави (парк Сокольники) учнів 9-10 класів на передодні Дня пам'яті та примирення.

"Від минулого до сьогодення"

Зустріч старшокласників з українськими військовими

МІСЬКИЙ КОНКУРС УЧНІВСЬКИХ

ТВОРЧО-ПОШУКОВИХ РОБІТ

«МІЙ РОДОВІД»

Номінація: «Мій родовід: від витоків до сучасності»

Тема: Участь моїх прадідів-українців у подіях Другої світової війни

Уроки мужності та пам’яті за участю ветеранів Другої світової війни.

Екскурсія до меморіального комплексу «Висота Конєва»

.

Екскурсія до меморіального парку і музею "Дрогобицький яр"

05 травня 2016 року в парку залізничників та в селищі Жихір відбулись громадські панахиди. У церемонії проведення панахиди взяли участь Голова адміністрації Червонозаводського району Головчанська Г.О., голова спілки ветеранів Червонозаводського району Стогній М.І., ветерани Другої світової війни та учні шкіл району.