День Перемоги

9 травня 1945 року назавжди ввійшло в історію як День Перемоги у найбільшій і найкривавішій війні на нашій планеті. О 6 годині ранку про перемогу над гітлерівською Німеччиною сповістив по радіо диктор Юрій Левітан. Тому 9 травня вважається Днем Перемоги, хоча воєнні дії тривали ще не один місяць. Статус державного свята День Перемоги одержав тільки в 1965 р. До цього 9 травня було звичайним робочим днем, який офіційно не відзначали.

Полум’я Другої світової війни палахкотіло шість років. Битви йшли на території країн Європи, Азії та Африки, на неосяжних морських і океанських просторах. Армії сторін, що воювали, нараховували понад 110 млн. осіб. Війна забрала понад 50 млн. життів. Понад 40 місяців – з червня 1941 по жовтень 1944 року – палало на українській землі полум’я війни. Лилася кров, нищилися матеріальні й культурні цінності, духовні надбання народу. У бій йшли мобілізовані й добровольці, чоловіки й жінки різних національностей.

У ході війни український народ дав збройним силам антигітлерівської коаліції понад 6 млн. воїнів.

Територія України стала ареною найзапеклішого збройного протиборства двох могутніх держав. Буквально кожен клотик її землі переораний бомбами, снарядами, перекопаний солдатськими лопатами, рясно политий кров’ю. Тут відбувалися найжорстокіші битви війни і загинуло чи не найбільше бійців та командирів Червоної армії.

На долю України та її народу випали нечувані страждання і жертви. Окупанти винищили 3,9 млн. мирних жителів і до 1,4 млн. військовополонених, а 2,4 млн. молодих найбільш працездатних українців вивезли на примусові роботи до Німеччини. Багато з них там і загинули. На руїни перетворилися 714 міст і селищ міського типу, понад 28 тис. сіл. Зруйновано понад 16 тис. промислових підприємств, близько 30 тис. колгоспів, радгоспів та МТС. Загальна сума збитків, заподіяних населенню й народному господарству республіки сягала майже 1,2 трлн. карбованців.

Пам’ять про ці жертви, про ратний і трудовий подвиг народу зобов’язує нас перейнятися усвідомленням того, що, якби не було спільної Перемоги над фашизмом, покоління, що прийшли в життя після війни, взагалі й не народилися, і не було б не лише України як суверенної держави, а й української нації, оскільки за планом «Барбаросса» 80 % населення західних областей України підлягали знищенню, а решта 20 % мали стати виконувати рабську працю.

Ми завжди будемо пам’ятати ціну, яку заплатили наші батьки і діди за сьогоднішній мир в Україні, за надану можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей. Будемо ж гідні ратного і трудового подвигу наших батьків. Зробимо все від нас залежне, щоб розквітав, ставав красивішим і заможнішим рідний край. Нехай земля радує щедрим колосом, а чисте, мирне небо – сонячними погожими днинами, рясним, своєчасним дощем.

Зустріч та урочисте вшанування ветеранів збройних сил України учасників другої світової війни: Бурних Володимира Семеновича, Зенкова Володимира Олександровича, Карловської Ірини Анатоліївни, Юр'євої Людмили Василівни (голова ради ветеранів Основ'янського району).

Екскурсія до меморіалу Слави (парк Сокольники) учнів 9-10 класів на передодні Дня пам'яті та примирення.

"Від минулого до сьогодення"

Зустріч старшокласників з українськими військовими

МІСЬКИЙ КОНКУРС УЧНІВСЬКИХ

ТВОРЧО-ПОШУКОВИХ РОБІТ

«МІЙ РОДОВІД»

Номінація: «Мій родовід: від витоків до сучасності»

Тема: Участь моїх прадідів-українців у подіях Другої світової війни

Уроки мужності та пам’яті за участю ветеранів Другої світової війни.

Екскурсія до меморіального комплексу «Висота Конєва»

.

Екскурсія до меморіального парку і музею "Дрогобицький яр"

05 травня 2016 року в парку залізничників та в селищі Жихір відбулись громадські панахиди. У церемонії проведення панахиди взяли участь Голова адміністрації Червонозаводського району Головчанська Г.О., голова спілки ветеранів Червонозаводського району Стогній М.І., ветерани Другої світової війни та учні шкіл району.