Порядок реагування на доведені випадки булінгу в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних

Порядок реагування

на доведені випадки булінгу ( цькування) в закладі освіти

та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

1. У разі виникнення такої ситуації учень повинен звернутися до дорослого (батьків, відповідальної особи, класного керівника, вчителя, директора закладу освіти).

2. Дорослі (батьки, або особи, які їх замінюють) надають заяву за відповідною формою директору закладу або повідомляють відповідального за виконання заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування) в ліцеї, заступника директора з навчально-виховної роботи.

3. Педагогічні працівники по факту виявленого правопорушення чи інших негативних проявів учнями закладу освіти, оперативно інформуюють адміністрацію школи.

4. Директор ліцею має розглянути звернення у встановленому порядку.

5. Директор ліцею створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

6. Видається наказ про проведення розслідування.

7. Затверджується склад комісії з розгляду даного випадку. До складу комісії входять педагогічні працівники, батьки постраждалого та винного (за їх згодою).

8. Проводяться засідання комісії з розгляду даного випадку.

9. Результати розслідування оголошуються на засіданні комісії батькам ( чи їх представникам) потерпілого та винного.

10. За результатами висновку комісії з розгляду у разі виявлення факту булінгу, а не одноразового конфлікту, дані повідомляються уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України (ювенальна поліція) про випадки булінгу (цькування) у закладі освіти.

11. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушення за статтею 1734) кодексу України про адміністративні правопорушення.

12. Розробляються заходи щодо здійснення соціально-педагогічного патронажу осіб, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг.

13. Психологічна служба надає консультативну допомогу батькам (чи їх представникам).