Вас вітає шкільна організація самоврядування Харківського ліцею № 53 “КОЛО”

Робота організації учнівського самоврядування «Коло» спрямовується на організацію цікавої, змістовної діяльності дитячого колективу, на самовизначення, саморозвиток, самореалізацію кожної особистості та її правовий захист, на набуття навичок ділового спілкування.

Пріоритетними напрямами у роботі «Кола» є об¢єднання дітей, підлітків та дорослих з метою вироблення форм, програм та видів діяльності, спрямованих на виконання добрих та корисних справ; захист прав та інтересів членів організації; виховання у дітей віри в себе, свої сили; сприяння організації сімейного відпочинку та дозвілля; виховання в дусі поваги до старших, піклування про молодших, рідних, друзів; надання благодійної допомоги тим, хто її потребує; організація масових заходів, конкурсів, свят, спрямованих на розвиток загальнолюдських цінностей.

Організація учнівського самоврядування «Коло» має у своєму складі 8 рад, робота яких організована за окремими напрямами: «Друзі малюків», «Євроклуб», «Законність», «Здоров’я» (до складу ради «Здоров’я» входить шкільний комітет фізичної культури (ШКФК)); «Інтелект», «Орієнтир», «Культура», «Прес-центр». У процесі діяльності учні набувають досвіду пізнання демократії, можуть брати участь у прийнятті адміністративних рішень і представляти при цьому інтереси всього учнівського колективу. Учні школи беруть активну участь у громадських акціях та ініціативах. Це благодійна допомога, волонтерські, соціальні, екологічні проекти, соціологічні опитування тощо. Налагоджено співпрацю з громадськими організаціями міста, району, вищими навчальними закладами.  Заходами охоплено 650 учнів навчального закладу, що складає 50% від кількості учнів. Лідери рад взаємодіють з педагогічним колективом, адміністрацією, батьківським комітетом, класними керівниками, але недостатньо. Лідерами шкільної організації учнівського самоврядування «Коло» відвідуються засідання Координаційної ради ХМОУС, на яких проходить обмін досвідом лідерів, їх навчання, спілкування, що сприяє підвищенню соціальної активності, вихованню духовності та культури, розвитку демократичних форм взаємодії учасників навчально-виховного процесу.

Пріоритетні напрямки роботи

Козацтво