"Як вберегтися від падіння під час ожеледиці"

ПОРАДИ РЯТУВАЛЬНИКІВ

"ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ПАДІННЯ ПІД ЧАС ОЖЕЛЕДИЦІ"

Щоб не потрапити до числа потерпілих, потрібно виконувати елементарні правила для пішоходів:

- зверніть увугу на своє взуття: підберіть черевики і чоботи з підошвою на мікропористій основі. Наклейте на підошви пластир або ізоляційну стрічку. Під час ходьби наступайте на всю підошву;

- дивіться собі під ноги, намагайтеся обходити небезпечні місця. Якщо крижану "калюжу" обійти неможливо, то пересувайтеся по ній, як лижник, невеликими ковзаючими кроками;

- будьте гранично уважними на проїжджій частині дороги: не поспішайте, і, тим більше, не біжіть;

- намагайтеся обходити всі місця з похилою поверхнею;

- руки по можливості повинні бути вільними, намагайтеся не носити важкі сумки, не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість падіння.

Якщо Ви посковзнулися - присядьте, щоб знизити висоту падіння. У момент падіння постарайтеся згрупуватися, і, перекотившись, пом'якшити удар об землю.

Не намагайтеся врятувати речі, які несете в руках. Не поспішайте піднятися, огляньте себе, чи немає травм, попросіть перехожих допомогти вам.

МНС УКРАЇНИ

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ПАМ'ЯТКА НАСЕЛЕННЮ

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ЛЬОДУ!

З настанням морозів на людину чекає ще одна небезпека - загроза провалитись під лід. Тому, щоб зберегти своє здоров'я, чи навіть врятувати життя, слід пам'ятати наступне:

-  ходити по льоду можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см. {при цьому в розрахунок береться лише товщина нижнього, зеленуватого шару льоду);

-  масова пішохідна переправа може бути організована лише при товщині льоду понад 15 см.;

-  для влаштування катка товщина льоду повинна бути не менше 12 см.

Якщо Вам все ж необхідно перейти через замерзлу річку, озеро чи ставок - то запам'ятайте, що найкраще це зробити на лижах{при цьому треба відстебнути кріплення , а палиці тримати в руках, не накидаючи петлі на кисті, рюкзак слід повісити на одне плече).

Якщо лід переходить група людей, то відстань між ними повинна бути не менше 5 м.

При переході по льоду в невідомому місці потрібно взяти палицю, щоб за її допомогою перевіряти міць льоду (якщо від удару палицею з'явиться вода, то необхідно негайно поверну­тись назад. Ні в якому разі не перевіряйте лід ногою).

Слід пам'ятати, що лід завжди тонший там, де є стік води , ростуть кущі, очерет, де швидка течія, де є джерела або впадає струмок.

Рибалкам слід нам 'ятати, що :

-  не можна пробивати поряд багато лунок;

-  не можна збиратись поряд великими групами;

-  не можна пробивати лунки на переправах;

-  не можна ловити рибу біля промоїн;

-  потрібно завжди мати при собі вірьовку довжиною 12-15 м.

У випадку, якщо Ви все ж провалились то :

не піддавайтесь паніці, утримуйтесь на плаву, уникаючи занурення з головою ;

-  намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги ;

-  намагайтесь якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;

-  вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік - звідки Ви прийшли, де міць льоду вже відома.

Якщо у Вас на очах під лід провалилась людина то :

-  крикніть, що Ви йдете на допомогу;

-  наближайтесь до ополонки поповзом, широко розкинувши руки ;

-  підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру;

-  не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, шест, лижу, шарф, вірьовку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід;

-  витягши потерпілого на лід, разом з ним поповзом повертайтесь назад.

Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД

МНС УКРАЇНИ

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ПАМ'ЯТКА НАСЕЛЕННЮ

УВАГА ОЖЕЛЕДЬ!

Ожеледь - це шар твердого льоду що утворюється при намерзанні краплин дощу або туману.

Тому, щоб уникнути травм слід пам'ятати :

1. Людям похилого віку краще у "слизькі дні" не виходити з дому. Якщо все ж виникла потреба, то не соромтесь узяти тростину з гумовим наконечником чи з шипом (лижну палицю).

2.        Пам'ятайте, що взуття краще всього одягнути на мікропористій підошві з пружною м'якою основою.

3.        Для покращення зчеплення з льодом можна:

-   наклеїти лейкопластир, кусок поролону чи ізоляційну стрічку на суху підошву і каблук. На день-другий такої конструкції вистачить;

-   зчеплення з льодом покращує ще один спосіб - натерти наждачним папером підошву чи наклеїти її.

4.    Спеціалісти-травматологи рекомендують звернути увагу на свою ходу:  не поспішати, ступати треба на всю підошву, ноги злегка розслабити у колінах. Руки не займати сумками. Врахувати, що коли поспішаєш, то вийти треба з дому раніше.

Тим, хто молодший, треба навчитися правильно падати. Відразу присісти - щоб знизити висоту падіння. У мить падіння треба стиснутись, напружити м'язи, а торкнувшись до землі, обов'язково перекотитися: удар, спрямований на вас, таким чином, розтягнеться і витратить свою силу на обертання.

5.         Остерігайтесь транспортних засобів. Дорогу переходьте у вказаних місцях. Не поспішайте сідати у транспортні засоби загального користування. Пам'ятайте, що у кожну мить ви можете підсковзнутися і попасти під колесо.

6.         Водії! Обмежте користування транспортними засобами при ожеледиці. При необхідності   виїжджайте  тільки   на  справних  транспортних  засобах.   Виконуйте правила дорожнього руху:

- дотримуйтесь дистанції;

-    не   збільшуйте   швидкість,   особливо   при   проїзді   пішохідних   доріжок   та перехресть вулиць;

-   в ожеледицю використовуйте завчасно підготовану до зимової експлуатації гуму ходової частини (з шипами, ланцюгами);

- не перемикайте швидкість і не вимикайте зчеплення на підйомах та спусках. Гальмуйте двигуном;

-   гальмуйте, не вимикаючи зчеплення, заздалегідь, під'їжджаючи до місць, де можлива поява пішоходів чи інших перешкод.

Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД