АВІАфест-2017 Коротичі

8 вер. 2017
2 вересня учні школи відвідали АВІАфест-2017 Коротичі

Кульмінація авіаційного сезону - АВІАфест-2017 Коротичі. Це вже четвертий за три роки авіаційне свято подібного формату, організований Харківським аероклубом. У 2015 авіаційно-спортивна організація відзначила 90-річчя з моменту утворення, і ця дата стала початком традиції збирати на аеродромі «Коротич» велика кількість гостей.

По 6 годин безперервних польотів два дні - для гостей вищий пілотаж продемонстрували понад 20 типів одиниць техніки - деякі літаки і вертольоти прилетіли на свято з інших міст: Дніпра, Кіровограда, Києва, Запоріжжя. В рамках пілотажної програми льотчики підготували парад авіатехніки (групові польоти і створення формації з літальних апаратів) .Полети ладом і польоти на одиночний пілотаж, екшн-номер - спільні проходи авіа- + авто-, польоти повітряних куль, а також виступи пілотажних груп - вертолітної , і пілотажної групи Харківського аероклубу, яка на сьогоднішній день складається з трьох реактивних літаків Л-29 і поршневого спортивного Су-31.

У другій фестивальний день над аеродромом «Коротич» виконав прохід реактивний винищувач Су-27.

Численні арт-майданчика на будь-який смак захопили гостей фестивалю тематичними заняттями: ярмарок, дитяче містечко, фото-зони, розіграші та творчі майстер-класи, а також - цікаві експозиції, а головне - можливість виграти політ! З призовими сертифікатами на літаках Ан-2, ХАЗ-30 та Л-29 політали 6 гостей.

В цьому році майданчик авіаційного фестивалю розширилася. На території заходу було організовано кілька великих виставок, серед яких - досягнення аероклубу - демонстраційний майданчик нової і модернізованої авіаційної техніки.

Оглядом відвідувачів були відкриті унікальні літальні апарати, з якими можна було ознайомитися як на статичній стоянці, так і в небі, в ході пілотажної програми.

В рамках співпраці з Харківським університетом повітряних сил імені Івана Кожедуба на аеродром вдалося залучити сухопутну військову техніку. Серед зразків, представлених на виставці - броньована техніка, пожежні авто, реанімаційні авто, пожежна установка, зенітний ракетний комплекс, бойова машина «Оса», радіолокаційна станція.

Локація із зразками раритетних автомобілів і мотоциклів налічувала понад 20 одиниць, - це техніка, яка захищала і звільняла Харків під час Другої світової війни, а також автомобілі післявоєнної епохи. Вперше гості фестивалю змогли зробити холостий постріл з макетів зброї часів війни.