Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

І. Загальні правила

1.1. Правила поведінки учнів базуються на чинному законодавстві України.

1.2. Учні відповідально ставляться до навчання, поважають цінності свого ліцею, проявляють повагу до старших, піклуються про молодших.

1.3. Учні дотримуються правил безпеки життєдіяльності (правил пожежної безпеки, вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності), санітарно-гігієнічних та протиепідемічних вимог.

1.4. Ліцей – територія, де не місце проявам фізичного або психологічного насильства, булінгу (цькуванню), де не використовують нецензурну лексику, мову погроз та приниження.

1.5.  Ліцей – територія, де не місце будь-яким видам зброї або її макетам, у тому числі ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам, алкогольним напоям, цигаркам, наркотикам, токсичним речовинам.

1.6. Учні приходять до ліцею за 15 хвилин до початку навчальних занять за розкладом, займають своє робоче місце, готують усе необхідне навчальне приладдя до уроку.

1.7. Учні приходять до ліцею в чистому одязі ділового стилю, з охайною зачіскою, мають чисте змінне взуття.

1.8. Учні залишають верхній одяг та вуличне взуття в гардеробі до кінця навчальних занять.

1.9. Учні починають свій навчальний день з руханки (комплексу фізичних вправ) під керівництвом учителя або фізорга класу.

1.10. Під час навчальних занять телефони учнів вимкнені або переведені  в беззвучний режим.

1.12. Пропуски учнем навчальних занять з поважної причини або за станом здоров’я своєчасно підтверджуються необхідними документами.

1.13. Для занять фізкультурою  учні школи мають при собі змінне  спортивне взуття та спортивний костюм. Прикраси (сережки, браслети, ланцюжки тощо) залишають удома з міркувань безпеки.

1.14. Учні піклуються про те, що їх оточує: майно лiцею, зелені насадження, власні речі та речі товаришів.

1.15. Учні дбайливо ставляться до роботи технічного персоналу школи, зберігають чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах. У разі пошкодження шкільного майна батьки учня сприяють відшкодуванню матеріальних збитків або беруть участь у його ремонті.

1.16.У ліцеї та на її території діє заборона куріння для всіх учасників освітнього процесу.

1.17. Піти зі школи та її території можна лише з дозволу вчителів або медичної сестри в супроводі одного з батьків.

ІІ. Поведінка учнів на уроках

2.1. За кожним учнем класу на заняттях закріплюється постійне робоче місце. Учень має право пересідати на інше місце з дозволу вчителя.

2.2. Учні ліцею займають своє робоче місце, готують необхідні для уроку речі за 5 хвилин  до початку заняття.

2.3.  Учні зустрічають учителя  стоячи.

2.4.  Під час уроку учні за командою вчителя роблять фізкультпаузу, дотримуючись дисципліни й порядку.

2.5. Учні дбайливо ставляться до підручників, запобігаючи їх псуванню. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.

2.6. Учні ведуть зошити та щоденники чисто, охайно, дотримуючись мовного та орфографічного режиму.

2.7. Після закінчення навчального заняття учні встають після слів учителя «Урок закінчено» та разом із ним виходять у коридор або рекреацію.

2.8. У разі раптового погіршення самопочуття під час навчального заняття учень відвідує медпункт, за показниками  отримує звільнення від занять, інформує про це вчителя, класного керівника. Він може покинути школу в супроводі одного з батьків.

ІІІ. Поведінка учнів під час перерв

3.1. Під час перерви учні 5-11-х класів переходять з одного навчального кабінету в інший спокійно, без метушні й галасу.

3.2. Учням необхідно бути особливо уважними під час руху сходами. При пересуванні слід триматися правого боку.

3.3. Під час перерви учням  забороняється  бігати, штовхатися, створювати конфліктні ситуації, галасувати.

3.4. Учні вживають їжу та напої в шкільній їдальні, дотримуючись порядку і тиші, прибирають за собою посуд.

Ці правила внутрішнього розпорядку є обов'язковими для виконання всіма учнями школи.