Урочистий прийом переможців конкурсу творчих робіт «Подорож по центру Харкова»

25 січ. 2019
Урочистий прийом переможців конкурсу творчих робіт «Подорож по центру Харкова»

Урочистий прийом переможців конкурсу творчих робіт «Подорож по центру Харкова» пройшов сьогодні, 24 січня, у Харківській міській раді.

У конкурсі взяли участь 225 школярів з 145 навчальних закладів міста, які представили вірші, есе, казки та оповідання про 17 пам'ятки Харкова, розташованих в центрі міста, зокрема, про Держпромі, оперному театрі, фонтані «Дзеркальний струмінь», Харківському цирку, Алеї гостей кінофестивалю «Харьковская сирень», пам'ятниках отаману Сірку, Тарасу Шевченку, Людмилі Гурченко, футбольному м'ячу тощо. Сто кращих робіт увійшли в книгу «Подорож по центру Харкова».

Під час зустрічі Харківський міський голова Геннадій Кернес привітав школярів з перемогою у конкурсі та побажав їм не зупинятися на досягнутому.

«У 2019 ми будемо святкувати 365-річчя заснування Харкова. У всіх нас буде можливість згадати значних історичних подіях та багатьох цікавих людей, які внесли свою лепту в історію розвитку і становлення нашого міста. І це здорово, що ми залучаємо до цих починань дітей. Ця книга - унікальна. Вона написана вами для того, щоб ваші батьки, бабусі, дідусі, однокласники, та й усі, хто її прочитає, зрозуміли, що таке Харків і як сильно його можна любити. Прошу вас - продовжуйте свою творчість, беріть участь в житті міста! Ми тільки починаємо цю роботу, і ми її обов'язково продовжимо і ще не раз з вами зустрінемося! »- сказав Геннадій Кернес, звертаючись до школярів.

Всі переможці конкурсу отримали подарункове видання книги «Подорож по центру Харкова».

Вітаємо переможниць конкурсу Обедник С. та Богаєнко М.!

Висловлюємо подяку вчителю української мови та літератури Черкашиній І.А., яка підготувала учениць до конкурсу.

Конкурсна робота учениці 9-В класу Богаєнко Марії

Пам’ятник Людмилі Гурченко (есе)

Знаєте, я раніше не замислювалася над тим, яке значення мають пам’ятники для держави, для народу, для кожної людини. У нашому місті Харкові багато пам’ятників, що не дивно: Харкову є про що пам’ятати.

Сьогодні хочеться розповісти вам про пам’ятник, присвячений почесній громадянці нашого міста, великій акторці сучасності, улюблениці мільйонів мешканців нашої країни та моєї мами зокрема, Людмилі Марківні Гурченко. Його встановили у сквері по вулиці Тринклера й відкрили 19 липня 2018 року. Для нас, харків’ян, це стало значною подією. Моя мама тоді сказала: «З поверненням, Людмило!»

Пам’ятник Людмилі Гурченко – це багатофігурна композиція: п’ятнадцять скульптур героїнь  кінострічок, у яких знімалася акторка («Вокзал для двох», «Любов і голуби», «Карнавальна ніч» та інші) складають постамент пам’ятника. Над ними височіє постать самої Людмили Гурченко. Ця розкішна, граціозна жінка, таємнича, загадкова… Вона схожа на чехівську даму (тільки без собачки) або на тургенівську Асю… Така струнка, як берізка, вона зачаровує своєю зовнішністю. Рука піднята догори, напевно, притримати капелюх (Вітер! Вона завжди проти вітру!). Погляд спрямований у далечинь. У всій постаті відбився рішучий характер чарівної  та сильної жінки. Харківський міський голова Геннадій Кернес дуже точно висловився щодо пам’ятника Л. Гурченко: «Этот памятник - это точка силы великой актрисы в родном городе».

Змінювалися часи, змінювалися люди… Минав час… Дехто пішов, не залишивши жодної згадки після себе, але є й такі, які назавжди залишаться в народній пам’яті. Такою, на мій погляд, є Людмила Гурченко.

Велика харків’янка, талановита акторка, мов яскрава комета, освітила души людей,  окрилила надією й застигла в бронзі, як метелик у бурштині.