Клас Безпеки

18 травня на базі школи №53 ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» та ЮНІСЕФ України провели тренінг присвячений мінній безпеці для учнів 2-х, 4-х, 6-х класів.

Під час тренінгу діти пригадали правила мінної безпеки, у ході практичної діяльності діти разом з песиком Патроном змоделювали ситуації виявлення вибухових пристроїв та склали алгоритм своїх дій.

Діти взяли участь у каністерапії (терапії з собаками).  На практичному занятті діти змогли отримати позитивний психосоціальний вплив через спеціально керованих і навчених собак. Зв’язок з собакою є ефективним відволіканням для дітей під час війни.

Четверокласники отримали незабутні враження та позитивні емоції від спілкування з собаками, з користю провели час.

Батьки й діти виражають вдячність організаторам цього заходу.

З 15 ДО 21 ТРАВНЯ В УКРАЇНІ ТРИВАЄ ПЕРШИЙ ЕТАП ЩОРІЧНОГО ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ “БЕЗПЕКА НА ДОРОГАХ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ”.

17 ТРАВНЯ - ЄДИНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК «БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ»

11.05.2023, в рамках співпраці з відділом зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту поліції,  був проведений онлайн лекторій зі шкільним поліцейським Ведмедерєю Є. В. на теми: "Вибухонебезпечні предмети", "ПДР для пешохідів в темну пору доби", "Права та обов'язки учнів" з 5-ми та 8-ми класами.

10.05.2023 Учні ХЗОШ №53 прийняли активну участь в міському проєкті "SAFETY SCHOOL", який організований Харківською Молодіжною Радою при Харківському міському голові.

Проєкт мав на меті розказати учням про можливі ризики та небезпеки, які існують у світі.
Так, учні шкіл м. Харкова та Харківської області долучились до інтерактивних лекції з таких тем:
1. Пожежна безпека
2. Кібербезпека
3. 10 правил безпеки під час воєнного стану
4. Безпечна міграція
5. Мінна безпека
6. Перша домедична допомога
7. Булінг вдома та у школі
8. Небезпечні інфекції

Найактивніші учасники були нагороджені призами від Міжнародної організації з міграції, серед них учні нашої школи - Фірсова Мілана (5-В), Куделя Діана (5-В), Гальцев Данило (5-Д).

04.05.2023 День цивільного захисту

В рамках співпраці з відділом зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту поліції, сьогодні відбулася онлайн лекція зі шкільним поліцейським Петуховим Максимом Григоровичем на такі теми: "Вибухонебезпечні предмети", "ПДР для пешохідів в темну пору доби" "Профілактика вживання наркотичних речовин"

05.04.2023 в Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки, пройшов радіодиктант для дітей початкової та середньої школи з безпечної поведінки з мінами та нерозірваними боєприпасами. Диктант звучав голосом Пса Патрона із популярного мультфільму.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Міністерство освіти та науки, Державна служба України з надзвичайних ситуацій та Центр з протимінної діяльності об'єдналися, щоб провести диктант «Спільно до безпеки». Диктант звучав на хвилях «Українського радіо». Текст читав Михайло Карпань, актор, що озвучує Пса Патрона в однойменному мультфільмі.
До написання диктанту залучено майже 500 учнів ХЗОШ 53

Сьогодні, 23 березня, у школі відбулася значна подія: адміністрація закладу організувала зустріч учасників освітнього процесу с працівниками ДСНС, під час якої було проведено практичне заняття з надання домедичної допомоги в умовах воєнного часу. Практичне заняття провів завідувач навчального пункту аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України в Харківській області, підполковник Юрій Тоймасов за участі помічника. На заняття з домедичної підготовки зібралися вчителі, діти, команда ДЮРП у повному складі, батьки – загалом 80 осіб.

Заняття проходило в укритті, у комфортній обстановці, було змістовним та цікавим. Викладачі намагалися донести до присутніх думку про те, що кожен має бути здатний надати допомогу постраждалому до приїзду Швидкої або рятувальників, дати людині шанс дожити до лікарні.

Методично, доступно та послідовно викладачі вчили дітей та дорослих, як надавати допомогу при раптовій зупинці серця, відпрацювали основні правила та порядок проведення реанімаційних заходів, методи щтучного дихання та порядок його проведення, непрямий масаж серця і найбільш цікаве – застосування дефібрилятора Треба зізнатися: навіть досвідчені вчителі узнали для себе щось нове: нові техніки, нові алгоритми надання домедичної підготовки. Команда ДЮРП, учні 6-Г класу, продемонстрували зацікавленість темами. були активними слухачами, відпрацювали всі вправи! Особливо обізнаним та активним був визнаний командир ДЮРП Філіпенко Арсеній. Росте нова, достойна зміна захисників України!