8 жовтня учні 6-А, 6-В, 6-Г, 8-А класів відвідали місто Святогірськ.

10 жовт. 2017
8 жовтня учні 6-А, 6-В, 6-Г, 8-А класів відвідали місто Святогірськ.

8 жовтня учні 6-А, 6-В, 6-Г, 8-А класів відвідали місто Святогірськ. Учні відвідали місто Ізюм, гору Кременець та місто Святогірськ. З моста через Сіверський Донець відкривається велична панорама крейдових гір зі стоять на їх вершинах двома пам'ятками різних епох. На одній - унікальна Миколаївська церква, створена воєдино з крейдяній скелею і навколишнім природним ландшафтом. На другий же горі - пам'ятник Артему. Успенський собор - головний храм обителі, він вражає своєю пишнотою. Поряд з Успенським собором знаходиться Пещернік, або, як його ще називають, Нижній павільйон паломників. Як і раніше, він приймає прочан, які відвідують печери крейдяній скелі. За Успенським собором знаходиться господарський двір з різними майстернями. Тісно притискається до скелі храм є входом у підземну церкву Святих преподобних Антонія і Феодосія. Вузький крутий хід йде у серці гори. Протяжність цієї найдавнішої частини монастиря складає більше 800 метрів. Звивистий хід веде на самий верх, де з майданчика Верхнього павільйону паломників відкривається мальовничий вид на лівий берег Сіверського Дінця. А в півтора кілометрах звідси знову відроджується скит Всіх Святих Землі Руської. Дерев'яний храм, обнесених частокіл - мабуть, саме незвичайне з споруд Святогоров.

З незабутніми враженнями учні повернулись додому.