Навчальний процес

Організація навчально-виховного процесу у 2019/2020 навчальному році

Структура навчального року

Навчальний рік розпочинається 2 вересня у День знань і закінчується не пізніше 1 липня 2019 року.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою: І семестр – з 2 вересня по 27 грудня 2019 року, ІІ семестр – з 13 січня по 29 травня 2020 року.

Упродовж навчального року для учнів будуть проводитись канікули обсягом не менше 30 календарних днів: орієнтовно,

осінні з 28 жовтня по 03 листопада 2019 року,

зимові з 28 грудня 2019 року по 12 січня 2020 року,

весняні з 06 квітня по 12 квітня 2020 року.

З урахуванням місцевих особливостей та кліматичних умов можуть змінюватись структура навчального року та графік учнівських канікул, зокрема, можуть проводитись для учнів 1 – го класу додаткові тижневі канікули з 17 лютого по 23 лютого 2020 року.

Режим роботи школи на день:

початок роботи о 08.00 год., кінець роботи о 19.30 год.;

прийом дітей до школи – 08.00 год. – 08.25 год.;

навчальні заняття – 08.30 год. – 16.00 год.

Тривалість уроків: 1 – і класи – 35 хвилин, 2 – 4 – ті класи – 40 хвилин, 5 – 11 – ті класи – 45 хвилин.

Нормативно-правова база щодо організованого початку навчального року

Наказ Департаменту освіти від 11.05.2016 № 181 «Про порядок роботи загальноосвітніх навчальних закладів щодо обліку руху учнів та ведення алфавітної книги»

Наказ Департаменту освіти від 24.07.2019 №200 "Про підготовку та організований початок 2019/2020 навчального року в закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти міста Харкова"

НАКАЗ УО від 24.07.2019 № 131 "Про підготовку та організований початок 2019/2020 навчального року в закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти району"

Основні функції та компоненти процесу навчання

Навчальний процес передбачає тісну взаємодію учителя й учня. Основними функціями навчання є освітня, виховна і розвиваюча. Освітня функція навчання сприяє перетворенню знань у надбання особистості, яка навчається, виробленню умінь і навичок використання знань на практиці.  Виховна функція виявляється у формуванні світогляду, високих моральних якостей, естетичних смаків, трудових умінь.  Розвиваюча функція спрямована на формування творчої особистості.

Основні компоненти навчального процесу:

1. Мета навчання. Визначається умовами розвитку суспільства та набутим досвідом у формуванні підростаючої особистості. Життєва і соціальна компетентність учнів, громадянське виховання є стратегічною метою ї школи, що передбачає розвиток і саморозвиток учнів на основі повноцінного використання внутрішнього потенціалу особистості.

2. Завдання навчання. Випливають із мети навчання і дають змогу здобувати знання, набувати вміння і навички згідно з навчальними планами та програмами.

3. Зміст освіти (навчання). Стрижнем його є чітко окреслена система знань, умінь та навичок, якими повинен оволодіти учень протягом навчання у школі.

4. Методи навчання. Основні способи навчальної роботи вчителя та учнів, за допомогою яких здобувають певні знання, вміння і навички.

5. Засоби навчання. Підручники, посібники, комп'ютери, навчаючі контролюючі машини, спортивні знаряддя, за допомогою яких учні здобувають знання та удосконалюють навички.

6. Форми організації навчання. Сприяють свідомому засвоєнню навчального матеріалу, оволодінню відповідними уміннями та навичками. Основною формою навчання у школі є урок, додаткові форми — факультативні заняття, гурткова, секційна робота, різноманітні конкурси, олімпіади, спортивні змагання тощо.