Сторінка психолога

СТОРІНКА ШКІЛЬНОГО ПСИХОЛОГА

Психолог – це не той, хто знає відповіді на питання,

а той, хто знає, як їх шукати.

(Дмитро Леонтьєв)

Добрий день, шановні вчителі, учні й батьки.

Шкільний психолог Алієва Наталя Георгіївна вітає вас!

На цій сторінці ви дізнаєтеся, чим займається психологічна служба, а також у яких випадках можна звернутися по допомогу ...

Шкільний психолог є своєрідною сполучною ланкою між педагогами, батьками й дітьми. Психолог допомагає дитині придбати й засвоїти соціальний досвід через усвідомлення своєї поведінки й побудови власної позиції - це допомагає дитині виробляти усвідомлене сприйняття світу.

Головною позицією психолога є створення умов життєвих систем і вибір цих систем для дітей. При спільній роботі психолога й педагогів у дитини формуються умови для створення особистісної позиції: усвідомлення власного «я», впевненість у собі й вміння формувати власну думку. Шкільний психолог виступає в ролі організаційної ланки між дітьми й педагогами, бо це необхідно для захисту інтересів і виявлення можливостей здобувачів освіти, а також для створення умов охорони здоров'я й розвитку особистості учнів.

Основні напрямки роботи шкільного психолога:

психолого-педагогічна діагностика;

• профорієнтація;

корекційно-розвивальна робота (індивідуальна і групова);

психолого-педагогічне консультування учнів, учителів та батьків;

• психологічна профілактика і просвітництво;

методична робота.

Діяльність педагога-психолога у школі

21 листопада 2019 року відбувся психолого-педагогічний тренінг для класних керівників за темою «Психологічні ігри для підлітків». Мета: допомога вчителям у корегуванні поведінки й ефективністі соціалізації підлітків.

18 грудня 2019 року відбувся психолого-педагогічний семінар за темою «Психологічні основи активізації розвитку учня в навчанні: формування прийомів навчальної діяльності». Мета семінару: створення вчителями умов для успішного навчання та відкриття інтелектуального потенціалу учнів.

У яких випадках слід звернутися по допомогу до психолога?

1. Труднощі в навчанні

Деякі учні вчаться не так добре, як їм хотілося б. Причин тому може бути безліч. Наприклад, не дуже хороша пам'ять, розсіяна увага або брак бажання, а може бути, проблеми з учителем і нерозуміння, навіщо все це взагалі потрібно.

На консультації ми постараємося визначити причини і яким чином виправити виявлені проблеми, іншими словами, спробуємо знайти, що і як необхідно розвивати, щоб учитися краще.

2. Взаємовідносини в класі

Є люди, які запросто знаходять контакт з іншими, легко спілкуються в будь-якій, навіть незнайомій компанії. А є такі, яким складно знайомитися, складно будувати хороші взаємини, складно знаходити друзів і просто відчувати себе легко і вільно в групі, наприклад, у класі.

За допомогою психолога можна знайти способи й особисті ресурси, вивчити прийоми для побудови гармонійних відносин з людьми в різних ситуаціях.

3. Взаємовідносини з батьками

Іноді буває так, що губляться спільна мова й теплі відносини з нашими найближчими людьми - батьками. Конфлікти, сварки, непорозуміння - така ситуація в сім'ї зазвичай завдає болю і дітям, і батькам. Деякі знаходять шляхи вирішення, а іншим це зробити досить важко.

Психолог розповість вам про те, як навчитися будувати нові відносини з батьками й навчитися розуміти їх, як зробити так, щоб і батьки розуміли і приймали вас.

4. Вибір життєвого шляху

Навчання в дев'ятому, десятому й одинадцятому класах - час, коли багато хто замислюється про майбутню професію й узагалі про те, як побудувати своє життя.

Якщо ви не впевнені, яким шляхом хочете піти, завжди є можливість піти до психолога. Він допоможе вам усвідомити свої мрії, бажання й цілі, оцінити свої ресурси, можливості й зрозуміти (або наблизитися до розуміння), в якій сфері (сферах) життя ви хочете реалізуватися.

5. Самоврядування та саморозвиток

Наше життя настільки цікаве і багатогранне, що постійно ставить перед нами безліч завдань. Багато з них вимагають чималих зусиль і розвитку найрізноманітніших особистісних якостей, навичок і умінь. Можна розвивати навички лідерства, логічне мислення або творчі здібності. Покращувати свої пам'ять, увагу, уяву. Можна вчитися керувати своїм життям, ставити цілі й ефективно досягати їх.

Психолог - людина, яка володіє технологією розвитку тих чи інших якостей, навичок і умінь і з задоволенням поділиться цією технологією з вами.